Se închiriază/vinde fosta redacție Monitorul. Se găsește în clădirea SNIF (Societatea Națională de îmbunătățiri Funciare), la parterul înalt, pe Aleea Mihail Kogălniceanu nr. 4, zona Bucovina. Cele mai multe încăperi sunt birouri de 24 mp, dar și unul de 80 mp, conform planului din poze, și un hol. Dispune de 4 grupuri sanitare, separate câte două. Se oferă cinci locuri, în parcarea clădirii, protejate de barieră și încă 5 locuri în parcarea privată a proprietății. Toate încăperile dispun de aer condiționat, geamuri termopan și sunt conectate la sistemul propriu de încălzire cu centrale pe gaz (două). Dispune de sistem propriu de alarmă și de urmărire video. Se oferă și mobilier de birou din rezerve (birouri, scaune, dulapuri etc.). Clădirea e foarte solidă. Centrul orașului se află la 10 minute de mers cu mașina, iar pe jos se ajunge în 15 minute. Clădirea poate fi vândută în anumite condiții și prezintă potențial imobiliar ridicat deoarece poate fi transformată în 3 - 4 apartamente.